Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 4188 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 7774 prečítaní
Múzeá a galérie v Osle
Pridané dňa: | 6497 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 8357 prečítaní
Múzeá a galérie v Moskve
Pridané dňa: | 9305 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Nádherná talianska Perugia teraz od 40 € spiatočne]
21.09.2023
Nádherná talianska Perugia teraz od 40 € spiatočne

Milujete históriu, krásnu prírodu a prechádzky po starobylých uličkách? Potom je pre vás očarujúca Perugia ako stvorená! Toto bývalé pápežské mesto s univerzitou a mnohými historickými stavbami, nachádzajúce sa v podhorí medzi údolím Tiberu a Trasimenským jazerom, môžete teraz navštíviť aj s akciovými letenkami z Viedne.

viac
[Zažite jesennú Maltu z Bratislavy s lacnými letenkami už od 45 €!]
12.09.2023
Zažite jesennú Maltu z Bratislavy s lacnými letenkami už od 45 €!

Krásne pláže, bohatá história, divoká príroda či priezračná voda. Malta zaručene očarí nejedného návštevníka a to nielen vďaka svojej kráse, ale aj aktuálnym cenám leteniek na Maltu z Bratislavy alebo Viedne už od úžasných 45 €.

viac
[Objavte podmanivý Kuvajt s letenkami z Viedne už od 99 €]
05.09.2023
Objavte podmanivý Kuvajt s letenkami z Viedne už od 99 €

Zmes modernej architektúry v kontraste s tradíciami, bohatým kultúrnym dedičstvom a rozľahlou púštnou krajinou. Aj tak by sa dal opísať jedinečný Kuvajt, skrytá perla Blízkeho východu. Vydajte sa objaviť toto úžasné miesto, spoznajte chute kuvajtskej kuchyne a autentickú arabskú kultúru, teraz navyše s letenkami z neďalekej Viedne za skvelé ceny.

viac
[Rekordný júl na košickom letisku]
11.08.2023
Rekordný júl na košickom letisku

Východoslovenská metropola ohlásila nový rekord v počte odbavených cestujúcich za mesiac júl. Bránami košického letiska prešlo v tomto období až neuveriteľných 97 066 pasažierov, čo je o 1,4 % viac ako v júli minulého roka. Celkovo bolo na tomto letisku od začiatku roka 2023 (za 7 mesiacov) odbavených 344 876 cestujúcich.

viac
[Zaleťte si do Londýna z Košíc či Bratislavy od úžasných 39 € spiatočne!]
01.08.2023
Zaleťte si do Londýna z Košíc či Bratislavy od úžasných 39 € spiatočne!

Do jednej z najobľúbenejších destinácií Slovákov si priamo z našich končín môžete za mimoriadnu cenu odskočiť už toto leto či na jeseň. Parádne termíny však nájdete až do začiatku budúceho roka. Ak máte chuť na obrovskú dávku histórie, výnimočnej atmosféry, množstvo kultúrnych a umeleckých podujatí, skvelé jedlo, či špičkový futbal, je pre vás Londýn priam ako stvorený.

viac

Múzeá a galérie v Helsinkách

Národné múzeum
Národné múzeum

Tí, ktorí majú rada návštevy múzeí a galérií si v Helsinkách prídu na svoje. V meste sa totiž nachádza okolo 80 múzeí a galérií. K najznámejším patria Národné múzeum či Národná galéria.

NÁRODNÉ MÚZEUM - Anteneum

V Národnom múzeu nájdete zbierky prevažne z 19. storočia. Nachádza sa na námestí Rautatientori, sídli v budove z roku 1887. V múzeu možno obdivovať bohatáú archeologickúa a etnografickú kolekcia, ktorá dokumentuje život Fínov od obdobia prehistorického obdobia až po súčasné obdobie. Ide o najväčšie fínske múzeum. Nájdete tu aj diela Vincenta van Gogha, Fernanda Legera, Marca Chagalla či Paula Cézanneho. Takisto sa tu možno veľa dozviedieť z filmov, videí či špeciálnych koncertov a iných podujatí. Viac o tomto múzeu sa dozviete tu.

 

KIASMA

V tejto budove sa okrem iného nachádza aj Art múzeum. Ide o budovu postavenú architektom Stevenom Hollym, ktorý s ňou vyhral v roku 1992 aj architektonickú súťaž. Zvonka totiž vyzerá ako ohnutá stena z ľadu a sály, v ktorých sú vystavené exponáty tak majú jednu stenu zakrivenú. V múzeu sa nachádza približne 4000 fínskych a zahraničných diel od 60-tych rokov 20. storočia. Súčasťou je aj dizajnérska kaviareň, v ktorej sa konajú literárne čítačky  a  kníhkupectvo. Nájdete ho na ulici Mannerheiminaukio 2. Kiasma je súčasťou Národnej galérie, ktorá vznikla v roku 1990. Samotné múzeum Kiasma vzniklo v rozpätí rokov 1993 – 1998. Múzeum sa zameriava hlavne na súčasné umenie. V priestoroch Kiasmy sa často konajú aj rôzne tanečné a hudobné vystúpenia, prípadne rôzne semináre. Viac o múzeu na jeho stránke.

 

Múzeum dizajnu (Taideteollisuus museo)

Ide o mestské múzeum, v ktorom sa nachádza história fínskeho dizajnu a umenia. Nachádzajú sa tu umelecké diela od Tima Sarpaneva, od Alvara, Aino Aalto a iných umelcov. Počas roka tu bývajú zaujímavé akcie. Pre viac informácií kliknite sem.

 

MENNERHEIM MUSEO

Toto múzeum je zasvätené C. G. E. Mannerheimovi, tkorý sa narodil v rokuk 1867 a viac ako 30 rokov slúžil v ruskej imperiálnej armáde. Bol vedúcou osobnosťou fínskeho boja za nezávislosť v občianskej vojne. Od veliteľa, cez regenta dospel až sa vypracoval na prezidenta. Viac o múzeu čítajte tu.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Helsínk:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Helsinky Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 67,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent