Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 2918 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 5002 prečítaní
Múzeá a galérie v Osle
Pridané dňa: | 4824 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 6030 prečítaní
Múzeá a galérie v Moskve
Pridané dňa: | 6952 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Jesenný výpredaj od Ryanairu je tu!]
18.09.2019
Jesenný výpredaj od Ryanairu je tu!

Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair spustila jesenný výpredaj leteniek z bratislavského letiska Milana Rastislava Štefánika do viacerých európskych destinácií.

viac
[Skvelá novinka: Do Petrohradu už víza nepotrebujete!]
16.09.2019
Skvelá novinka: Do Petrohradu už víza nepotrebujete!

Rusko od 1. októbra zrušilo pre občanov Slovenskej republiky povinnosť vybavovať klasické drahé víza.

viac
[Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety]
11.09.2019
Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety

Letisko Piešťany bolo dlhé roky miestom, ktoré si ľudia spájali s obľúbeným Festivalom Grape. Kvôli zvýšenému nárastu leteckej dopravy na letisku si však organizátori budú musieť nájsť iné miesto.

viac
[V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €]
09.09.2019
V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €

Izrael sa posledné roky stáva obľúbenou destináciou pre množstvo turistov. Dôvodom sú, okrem iného, aj cenovo dostupné letenky.

viac
[Južná Kórea na jeseň už od 299€!]
04.09.2019
Južná Kórea na jeseň už od 299€!

Do hlavného mesta Soulu bude z Budapešti lietať poľská letecká spoločnosť LOT.

viac

Múzeá a galérie v Helsinkách

Národné múzeum
Národné múzeum

Tí, ktorí majú rada návštevy múzeí a galérií si v Helsinkách prídu na svoje. V meste sa totiž nachádza okolo 80 múzeí a galérií. K najznámejším patria Národné múzeum či Národná galéria.

NÁRODNÉ MÚZEUM - Anteneum

V Národnom múzeu nájdete zbierky prevažne z 19. storočia. Nachádza sa na námestí Rautatientori, sídli v budove z roku 1887. V múzeu možno obdivovať bohatáú archeologickúa a etnografickú kolekcia, ktorá dokumentuje život Fínov od obdobia prehistorického obdobia až po súčasné obdobie. Ide o najväčšie fínske múzeum. Nájdete tu aj diela Vincenta van Gogha, Fernanda Legera, Marca Chagalla či Paula Cézanneho. Takisto sa tu možno veľa dozviedieť z filmov, videí či špeciálnych koncertov a iných podujatí. Viac o tomto múzeu sa dozviete tu.

 

KIASMA

V tejto budove sa okrem iného nachádza aj Art múzeum. Ide o budovu postavenú architektom Stevenom Hollym, ktorý s ňou vyhral v roku 1992 aj architektonickú súťaž. Zvonka totiž vyzerá ako ohnutá stena z ľadu a sály, v ktorých sú vystavené exponáty tak majú jednu stenu zakrivenú. V múzeu sa nachádza približne 4000 fínskych a zahraničných diel od 60-tych rokov 20. storočia. Súčasťou je aj dizajnérska kaviareň, v ktorej sa konajú literárne čítačky  a  kníhkupectvo. Nájdete ho na ulici Mannerheiminaukio 2. Kiasma je súčasťou Národnej galérie, ktorá vznikla v roku 1990. Samotné múzeum Kiasma vzniklo v rozpätí rokov 1993 – 1998. Múzeum sa zameriava hlavne na súčasné umenie. V priestoroch Kiasmy sa často konajú aj rôzne tanečné a hudobné vystúpenia, prípadne rôzne semináre. Viac o múzeu na jeho stránke.

 

Múzeum dizajnu (Taideteollisuus museo)

Ide o mestské múzeum, v ktorom sa nachádza história fínskeho dizajnu a umenia. Nachádzajú sa tu umelecké diela od Tima Sarpaneva, od Alvara, Aino Aalto a iných umelcov. Počas roka tu bývajú zaujímavé akcie. Pre viac informácií kliknite sem.

 

MENNERHEIM MUSEO

Toto múzeum je zasvätené C. G. E. Mannerheimovi, tkorý sa narodil v rokuk 1867 a viac ako 30 rokov slúžil v ruskej imperiálnej armáde. Bol vedúcou osobnosťou fínskeho boja za nezávislosť v občianskej vojne. Od veliteľa, cez regenta dospel až sa vypracoval na prezidenta. Viac o múzeu čítajte tu.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Helsínk:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent