Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 5208 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 5796 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 9059 prečítaní
Doprava v Osle
Pridané dňa: | 6179 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 8666 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Objavte historické Benátky s letenkami od 53 €]
25.05.2023
Objavte historické Benátky s letenkami od 53 €

Taliansko má mnoho nádherných miest, ktoré stoja za objavenie a medzi ne jednoznačne patria aj Benátky. A kedy sa sem vybrať, ak nie počas jari, či slnečného leta, aby ste si užili príjemné počasie, plavbu na gondole, či romantické prechádzky po historických uličkách?

viac
[Priamym letom z Viedne do kanadského Montrealu teraz od 529 €]
18.05.2023
Priamym letom z Viedne do kanadského Montrealu teraz od 529 €

V Montreale, druhom najväčšom meste Kanady, sa budete cítiť trochu ako v Európe. Táto kozmopolitná metropola je centrom kultúry a športu, a zároveň skvelým východiskovým bodom pri spoznávaní ďalších miest či divokej prírody. Do Montrealu si dokonca môžete zaletieť aj z Košíc, s jedným prestupom vo Viedni a to aktuálne iba od 499 €.

viac
[Nová linka z Piešťan do Tel Avivu oficiálne odštartovala]
11.05.2023
Nová linka z Piešťan do Tel Avivu oficiálne odštartovala

Letisko v Piešťanoch sa aktuálne môže pochváliť novým pravidelným leteckým spojením do známej izraelskej metropoly Tel Aviv. Jedným z cieľov je prilákať do Trnavského kraja návštevníkov z Izraela, a naopak, umožniť slovenským dovolenkárom spoznávať krásy Tel Avivu.

viac
[USA otvárajú hranice aj pre nezaočkovaných cestujúcich zo zahraničia]
04.05.2023
USA otvárajú hranice aj pre nezaočkovaných cestujúcich zo zahraničia

Spojené štáty americké rušia od 11. mája povinnosť preukazovať sa potvrdením o očkovaní proti COVID-19 pri vstupe do krajiny alebo pri tranzite cez ich územie. Informáciu priniesol Biely dom. Ak ste čakali práve na tento moment, pripravili sme pre vás rovno niekoľko zaujímavých leteniek do najobľúbenejších amerických miest za skvelé ceny.

viac
[Azerbaijan Airlines spúšťajú v máji novú linku z Viedne do Baku]
27.04.2023
Azerbaijan Airlines spúšťajú v máji novú linku z Viedne do Baku

Od 2. mája budú mať cestovatelia jedinečnú možnosť zaletieť si do Azerbajdžanu priamou linkou z Viedne. Letecká spoločnosť Azerbaijan Airlines má vo svojej ponuke dokonca aj luxusnú biznis triedu. Toto spojenie je významným míľnikom pre turistický priemysel v Azerbajdžane, pretože otvára nové turistické možnosti pre európsky trh a posilňuje tak pozíciu krajiny ako top destinácie pre cestovanie.

viac

Doprava v Helsinkách

p1060036.jpg

Verejnú dopravu v Helsinkách prevádzkuje Helsingin Kaupungin Liikenneaitos – HKL

Zabezpečuje dopravu metrom, električkami, autobusmi a trajektmi, ktoré sa plavia k Suomenlinna. Okrem toho sa možno po Helsinkách pohybovať aj taxíkmi, na bicykloch či pešo.

HKL TOURIST TICKET

Táto karta poskytuje neobmedzené cestovanie všetkými autobusmi, električkami, a tiež metrom a železnicou. Je možnosť zakúpenia jednodňového lístka, ale aj 3-dňového či 5-dňového.

V prípade záujmu o zľavovú kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby. 

METRO

Helsinské metro má jednu rozvetvenú linku a stojí na 17-tich staniciach. Pod povrchom sa nachádza 6 staníc v centre mesta. Metro jazdí od 05:45 do 24:00. Cena lístka je nižšia, ak si ho kúpite vopred a nie až priamo v metre. Lístky zoženiete v R-kioskis, na staniciach metra, či v turistickom informačnom úrade alebo na pošte.

 

AUTOBUSY

Autobusy jazdia v tom istom časovom rozpätí ako metro. Tu tiež platí, že ak si lístok kúpite vopred, vyjde vás lacnejšie. Miesta na jeho kúpu sú tiež tie isté ako v prípade metra.

 

ELEKTRIČKA

Ak budete po Helsinkách cestovať električkou, prestupovať môžete na jednosmerný lístok v rámci jednej hodiny. Lístky na električky sú lacnejšie ako na metro či autobus, ale takisto tu platí, že ak si ich zakúpite vopred, budú ešte lacnejšie.

 

TAXI

Taxíky si môžete v Helsinkách zastaviť priamo na ulici alebo si ich vopred telefonicky objednať.

 

AUTOM

Helsinský dopravný systém je vraj na veľmi dobrej úrovni, napriek tomu sa neodporúča cestovať do centra autom, ak si ho chcete pozrieť ako turisti. Turistické trasy sú vraj veľmi dobre v centre zvládnuteľné aj pešo. V centre sa dá autom najlepšie pohybovať mimo dopravnej špičky.

Parkovanie v meste je vraj dosť nákladné, jedna hodina vychádza okolo 3 €, ale po 18,00 hod. býva väčšina parkovísk bezplatná. Parkovacie lístky možno kúpiť v R-kioski. Hlavné parkovisko sa nachádza pri Shoppin Centra Forom a Shopping Centre Kluuvi.

Pokiaľ nie ste v Helsinkách vlastným autom, je možné si nejaké aj prenajať, a to napríklad priamo na letisku, na železničnej stanici či vo väčšine hotelov, ale aj v turistických centrách. Vek na prenajatie auta sa líši v závislosti od spoločnosti, ďalej potrebujete medzinárodný vodičský preukaz a kreditnú kartu, zvlášť sa platí aj za palivo

 

BICYKLOM

Pokiaľ sa radi pohybujete na bicykli, tak Helsinki sú to pravé miesto pre vás. V meste je tento spôsob dopravy veľmi obľúbený. Cyklotrasy vedú popri chodníkoch. Bicykle si možno prenajať priamo v Helsinkách, napr. vo firme Green bike.

 

LOĎOU

Počas letných mesiacov si možno v Helsinkách prenajať čln alebo kajak a spoznávať toto mesto aj takto netradične. Okrem toho sa týmto spôsobom dá dostať aj na priľahlé ostrovy. Čln či kajak si môžete prenajať v spoločnostiach Cat Sport Oy a Rastila Camping.
Spoločnosti Royal Line a Sun Line ponúkajú aj 90-minútovú okružnú jazdu okolo Helsínk výletnou loďou, pričom v cene je aj občerstvenie.

 

PEŠO

Ak chcete mesto spoznávať po vlastných nohách, nič vám v tom nebráni. Dokonca existuje spoločnosť Helsinki Expert, ktorá organizuje pešie túry po celom Fínsku. Ďalšou firmou je Dodoni Travel Agency, ktorá usporadúva rôzne túry.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Helsínk:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Helsinky Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 110,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent