Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 5367 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 5955 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 9467 prečítaní
Doprava v Osle
Pridané dňa: | 6360 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 9092 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Z Budapešti do Tokia aktuálne iba od parádnych 539 € spiatočne!]
24.11.2023
Z Budapešti do Tokia aktuálne iba od parádnych 539 € spiatočne!

Ak vás láka Japonsko, teraz je tá správna chvíľa na nákup leteniek do tejto unikátnej krajiny. A kde inde začať, ak nie priamo v Tokiu? Toto jedinečné mesto spája v sebe tradičnú kultúru a moderné technológie. Niektoré jeho časti pôsobia ako z budúcnosti, iné sú poskladané z drevených domčekov so žiariacimi lampášmi. Teraz to všetko môžete zažiť na vlastnej koži s letenkami do Tokia od 539 € z neďalekej Budapešti.

viac
[Do tureckej Antalye priamo z Bratislavy na krídlach Pegasus Airlines]
16.11.2023
Do tureckej Antalye priamo z Bratislavy na krídlach Pegasus Airlines

Nové letecké spojenie do známej dovolenkovej destinácie otvára od mája 2024 turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines. Priamu linku z Bratislavy do Antalye bude tento lowcostový dopravca prevádzkovať 2x týždenne, vždy v stredu a v sobotu. Vybrať sa tak do tejto časti Turecka budete môcť poľahky, či už na výlet, alebo na dlhšiu dovolenku.

viac
[Autobusom na viedenské letisko už aj z východu Slovenska]
09.11.2023
Autobusom na viedenské letisko už aj z východu Slovenska

Známy autobusový dopravca Slovak Lines prichádza v spolupráci s LeviTour a CK DAKA so skvelou novinkou. Na viedenské letisko Schwechat sa teraz vďaka novým spojeniam pohodlne dostanete z rôznych kútov Slovenska.

viac
[Letenkový výpredaj airBaltic: pobaltské a severské destinácie už od 69 €!]
02.11.2023
Letenkový výpredaj airBaltic: pobaltské a severské destinácie už od 69 €!

AirBaltic patria vo východnej Európe medzi najlepšie letecké spoločnosti a pochváliť sa tiež môžu ocenením za najmenej meškajúce aerolinky na svete. Ešte pred pandémiou priniesli na trh zaujímavé novinky, ako napríklad lepšie rozmery príručnej batožiny. Aktuálne prichádzajú s výpredajom leteniek z Viedne do Rigy, Helsínk, Tallinu, Vilniusu a ďalších severských destinácií.

viac
[Na filipínsky ostrov Cebu teraz z Viedne od skvelých 699 € spiatočne]
27.10.2023
Na filipínsky ostrov Cebu teraz z Viedne od skvelých 699 € spiatočne

Kúpanie v tyrkysovej lagúne s vodopádom, pozorovanie západu slnka z výšin či plávanie s veľrybím žralokom? Áno, aj takto úžasne môže vyzerať dovolenka na ostrove Cebu, ktorý je navyše skvelým východiskovým bodom pre spoznávanie Filipín. Teraz aj s komfortnou leteckou dopravou rovno z našich končín.

viac

Doprava v Helsinkách

p1060036.jpg

Verejnú dopravu v Helsinkách prevádzkuje Helsingin Kaupungin Liikenneaitos – HKL

Zabezpečuje dopravu metrom, električkami, autobusmi a trajektmi, ktoré sa plavia k Suomenlinna. Okrem toho sa možno po Helsinkách pohybovať aj taxíkmi, na bicykloch či pešo.

HKL TOURIST TICKET

Táto karta poskytuje neobmedzené cestovanie všetkými autobusmi, električkami, a tiež metrom a železnicou. Je možnosť zakúpenia jednodňového lístka, ale aj 3-dňového či 5-dňového.

V prípade záujmu o zľavovú kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby. 

METRO

Helsinské metro má jednu rozvetvenú linku a stojí na 17-tich staniciach. Pod povrchom sa nachádza 6 staníc v centre mesta. Metro jazdí od 05:45 do 24:00. Cena lístka je nižšia, ak si ho kúpite vopred a nie až priamo v metre. Lístky zoženiete v R-kioskis, na staniciach metra, či v turistickom informačnom úrade alebo na pošte.

 

AUTOBUSY

Autobusy jazdia v tom istom časovom rozpätí ako metro. Tu tiež platí, že ak si lístok kúpite vopred, vyjde vás lacnejšie. Miesta na jeho kúpu sú tiež tie isté ako v prípade metra.

 

ELEKTRIČKA

Ak budete po Helsinkách cestovať električkou, prestupovať môžete na jednosmerný lístok v rámci jednej hodiny. Lístky na električky sú lacnejšie ako na metro či autobus, ale takisto tu platí, že ak si ich zakúpite vopred, budú ešte lacnejšie.

 

TAXI

Taxíky si môžete v Helsinkách zastaviť priamo na ulici alebo si ich vopred telefonicky objednať.

 

AUTOM

Helsinský dopravný systém je vraj na veľmi dobrej úrovni, napriek tomu sa neodporúča cestovať do centra autom, ak si ho chcete pozrieť ako turisti. Turistické trasy sú vraj veľmi dobre v centre zvládnuteľné aj pešo. V centre sa dá autom najlepšie pohybovať mimo dopravnej špičky.

Parkovanie v meste je vraj dosť nákladné, jedna hodina vychádza okolo 3 €, ale po 18,00 hod. býva väčšina parkovísk bezplatná. Parkovacie lístky možno kúpiť v R-kioski. Hlavné parkovisko sa nachádza pri Shoppin Centra Forom a Shopping Centre Kluuvi.

Pokiaľ nie ste v Helsinkách vlastným autom, je možné si nejaké aj prenajať, a to napríklad priamo na letisku, na železničnej stanici či vo väčšine hotelov, ale aj v turistických centrách. Vek na prenajatie auta sa líši v závislosti od spoločnosti, ďalej potrebujete medzinárodný vodičský preukaz a kreditnú kartu, zvlášť sa platí aj za palivo

 

BICYKLOM

Pokiaľ sa radi pohybujete na bicykli, tak Helsinki sú to pravé miesto pre vás. V meste je tento spôsob dopravy veľmi obľúbený. Cyklotrasy vedú popri chodníkoch. Bicykle si možno prenajať priamo v Helsinkách, napr. vo firme Green bike.

 

LOĎOU

Počas letných mesiacov si možno v Helsinkách prenajať čln alebo kajak a spoznávať toto mesto aj takto netradične. Okrem toho sa týmto spôsobom dá dostať aj na priľahlé ostrovy. Čln či kajak si môžete prenajať v spoločnostiach Cat Sport Oy a Rastila Camping.
Spoločnosti Royal Line a Sun Line ponúkajú aj 90-minútovú okružnú jazdu okolo Helsínk výletnou loďou, pričom v cene je aj občerstvenie.

 

PEŠO

Ak chcete mesto spoznávať po vlastných nohách, nič vám v tom nebráni. Dokonca existuje spoločnosť Helsinki Expert, ktorá organizuje pešie túry po celom Fínsku. Ďalšou firmou je Dodoni Travel Agency, ktorá usporadúva rôzne túry.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Helsínk:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Helsinky Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 95,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent