Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 3745 prečítaní
Doprava v Sydney
Pridané dňa: | 4072 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 6508 prečítaní
Doprava v Osle
Pridané dňa: | 4787 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 5904 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Londýnsky Luton trhá rekordy, letisko zažilo svoj najrušnejší rok]
22.05.2019
Londýnsky Luton trhá rekordy, letisko zažilo svoj najrušnejší rok

Jedno zo štyroch letísk v anglickom Londýne prežilo za posledný rok veľký boom. V období medzi aprílom 2018 a aprílom 2019 prešlo letiskom Luton až 17 miliónov cestujúcich, čo je najvyšší počet v histórii letiska.

viac
[Wizzair oslavuje 15. narodeniny, do polnoci ponúka zľavy na letenky]
20.05.2019
Wizzair oslavuje 15. narodeniny, do polnoci ponúka zľavy na letenky

Pred pätnástimi rokmi, 19. mája 2004, odletelo ráno o 6:20 prvé lietadlo Wizzair z poľského letiska v Katoviciach na londýnske letisko Luton.

viac
[Letenky na Santorini z Viedne už od 78 €]
15.05.2019
Letenky na Santorini z Viedne už od 78 €

Grécky ostrov je jedným z najromantickejších miest a obľúbenou dovolenkovou destináciou, ročne ho navštívia viac ako dva milióny turistov.

viac
[Ryanair oslávil 25 rokov na letisku v Manchestri]
13.05.2019
Ryanair oslávil 25 rokov na letisku v Manchestri

Ryanair pôsobí na letisku v Manchestri už 25 rokov, prvý let írskej nízkonákladovky odletel v roku 1994.

viac
[Izraelský Eilat má nové medzinárodné letisko Ramon]
08.05.2019
Izraelský Eilat má nové medzinárodné letisko Ramon

Dlho očakávané nové letisko je už oficiálne otvorené pre domáce aj medzinárodné lety. Letisko nahrádza letisko v Eilate, ktoré sa využívalo takmer výlučne na vnútroštátne lety a provizórne medzinárodné letisko v Ovde, ktoré bolo vzdialené až 60 kilometrov severne od mesta.

viac

Doprava v Helsinkách

p1060036.jpg

Verejnú dopravu v Helsinkách prevádzkuje Helsingin Kaupungin Liikenneaitos – HKL

Zabezpečuje dopravu metrom, električkami, autobusmi a trajektmi, ktoré sa plavia k Suomenlinna. Okrem toho sa možno po Helsinkách pohybovať aj taxíkmi, na bicykloch či pešo.

HKL TOURIST TICKET

Táto karta poskytuje neobmedzené cestovanie všetkými autobusmi, električkami, a tiež metrom a železnicou. Je možnosť zakúpenia jednodňového lístka, ale aj 3-dňového či 5-dňového.

V prípade záujmu o zľavovú kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby. 

METRO

Helsinské metro má jednu rozvetvenú linku a stojí na 17-tich staniciach. Pod povrchom sa nachádza 6 staníc v centre mesta. Metro jazdí od 05:45 do 24:00. Cena lístka je nižšia, ak si ho kúpite vopred a nie až priamo v metre. Lístky zoženiete v R-kioskis, na staniciach metra, či v turistickom informačnom úrade alebo na pošte.

 

AUTOBUSY

Autobusy jazdia v tom istom časovom rozpätí ako metro. Tu tiež platí, že ak si lístok kúpite vopred, vyjde vás lacnejšie. Miesta na jeho kúpu sú tiež tie isté ako v prípade metra.

 

ELEKTRIČKA

Ak budete po Helsinkách cestovať električkou, prestupovať môžete na jednosmerný lístok v rámci jednej hodiny. Lístky na električky sú lacnejšie ako na metro či autobus, ale takisto tu platí, že ak si ich zakúpite vopred, budú ešte lacnejšie.

 

TAXI

Taxíky si môžete v Helsinkách zastaviť priamo na ulici alebo si ich vopred telefonicky objednať.

 

AUTOM

Helsinský dopravný systém je vraj na veľmi dobrej úrovni, napriek tomu sa neodporúča cestovať do centra autom, ak si ho chcete pozrieť ako turisti. Turistické trasy sú vraj veľmi dobre v centre zvládnuteľné aj pešo. V centre sa dá autom najlepšie pohybovať mimo dopravnej špičky.

Parkovanie v meste je vraj dosť nákladné, jedna hodina vychádza okolo 3 €, ale po 18,00 hod. býva väčšina parkovísk bezplatná. Parkovacie lístky možno kúpiť v R-kioski. Hlavné parkovisko sa nachádza pri Shoppin Centra Forom a Shopping Centre Kluuvi.

Pokiaľ nie ste v Helsinkách vlastným autom, je možné si nejaké aj prenajať, a to napríklad priamo na letisku, na železničnej stanici či vo väčšine hotelov, ale aj v turistických centrách. Vek na prenajatie auta sa líši v závislosti od spoločnosti, ďalej potrebujete medzinárodný vodičský preukaz a kreditnú kartu, zvlášť sa platí aj za palivo

 

BICYKLOM

Pokiaľ sa radi pohybujete na bicykli, tak Helsinki sú to pravé miesto pre vás. V meste je tento spôsob dopravy veľmi obľúbený. Cyklotrasy vedú popri chodníkoch. Bicykle si možno prenajať priamo v Helsinkách, napr. vo firme Green bike.

 

LOĎOU

Počas letných mesiacov si možno v Helsinkách prenajať čln alebo kajak a spoznávať toto mesto aj takto netradične. Okrem toho sa týmto spôsobom dá dostať aj na priľahlé ostrovy. Čln či kajak si môžete prenajať v spoločnostiach Cat Sport Oy a Rastila Camping.
Spoločnosti Royal Line a Sun Line ponúkajú aj 90-minútovú okružnú jazdu okolo Helsínk výletnou loďou, pričom v cene je aj občerstvenie.

 

PEŠO

Ak chcete mesto spoznávať po vlastných nohách, nič vám v tom nebráni. Dokonca existuje spoločnosť Helsinki Expert, ktorá organizuje pešie túry po celom Fínsku. Ďalšou firmou je Dodoni Travel Agency, ktorá usporadúva rôzne túry.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Helsínk:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent