Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 8060 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 8005 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 8776 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 8280 prečítaní
Atrakcie v Štokholme
Pridané dňa: | 7509 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Objavte historické Benátky s letenkami od 53 €]
25.05.2023
Objavte historické Benátky s letenkami od 53 €

Taliansko má mnoho nádherných miest, ktoré stoja za objavenie a medzi ne jednoznačne patria aj Benátky. A kedy sa sem vybrať, ak nie počas jari, či slnečného leta, aby ste si užili príjemné počasie, plavbu na gondole, či romantické prechádzky po historických uličkách?

viac
[Priamym letom z Viedne do kanadského Montrealu teraz od 529 €]
18.05.2023
Priamym letom z Viedne do kanadského Montrealu teraz od 529 €

V Montreale, druhom najväčšom meste Kanady, sa budete cítiť trochu ako v Európe. Táto kozmopolitná metropola je centrom kultúry a športu, a zároveň skvelým východiskovým bodom pri spoznávaní ďalších miest či divokej prírody. Do Montrealu si dokonca môžete zaletieť aj z Košíc, s jedným prestupom vo Viedni a to aktuálne iba od 499 €.

viac
[Nová linka z Piešťan do Tel Avivu oficiálne odštartovala]
11.05.2023
Nová linka z Piešťan do Tel Avivu oficiálne odštartovala

Letisko v Piešťanoch sa aktuálne môže pochváliť novým pravidelným leteckým spojením do známej izraelskej metropoly Tel Aviv. Jedným z cieľov je prilákať do Trnavského kraja návštevníkov z Izraela, a naopak, umožniť slovenským dovolenkárom spoznávať krásy Tel Avivu.

viac
[USA otvárajú hranice aj pre nezaočkovaných cestujúcich zo zahraničia]
04.05.2023
USA otvárajú hranice aj pre nezaočkovaných cestujúcich zo zahraničia

Spojené štáty americké rušia od 11. mája povinnosť preukazovať sa potvrdením o očkovaní proti COVID-19 pri vstupe do krajiny alebo pri tranzite cez ich územie. Informáciu priniesol Biely dom. Ak ste čakali práve na tento moment, pripravili sme pre vás rovno niekoľko zaujímavých leteniek do najobľúbenejších amerických miest za skvelé ceny.

viac
[Azerbaijan Airlines spúšťajú v máji novú linku z Viedne do Baku]
27.04.2023
Azerbaijan Airlines spúšťajú v máji novú linku z Viedne do Baku

Od 2. mája budú mať cestovatelia jedinečnú možnosť zaletieť si do Azerbajdžanu priamou linkou z Viedne. Letecká spoločnosť Azerbaijan Airlines má vo svojej ponuke dokonca aj luxusnú biznis triedu. Toto spojenie je významným míľnikom pre turistický priemysel v Azerbajdžane, pretože otvára nové turistické možnosti pre európsky trh a posilňuje tak pozíciu krajiny ako top destinácie pre cestovanie.

viac

Atrakcie v Helsinkách

LINNANMÄKI
LINNANMÄKI

Pri návšteve Helsínk sa môžete pozrieť na niekoľko zaujímavých miest, ktoré vám ozvláštnia pobyt v tomto meste a možno vďaka nim uvidíte toto mesto aj z iného uhla pohľadu

LINNANMÄKI

Linnanmäki je veľký zábavný park, kde si možno zdvihnúť adrenalín na niekoľkých horských dráhach. Viac o parku sa dočítate tu.

 

HEUREKA

Heureka je vedecko-zábavné centrum, kde sa hravou formou dozviete veľa zaujímavostí. Jeho súčasťou sú aj mnohé výstavy a 3D IMAX kino.

 

HIETANIEMI BEACH

Hietaniemi beach je pláž, ktorá sa teší popularite najmä počas letných mesiacov a nájdete ju neďaleko centra Helsínk v časti Tool. Ide o veľmi populárnu pláž v celom Fínsku. Neďaleko je cintorín s rovnakým názvom (Hietnaniemi), na ktorom našli miesto svojho posledného odpočinku významní fínski štátnici. Ide o piesočnú pláž. Ešte na začiatku 20. storočia toto miesto slúžilo ako skládka, neskôr sa tu začal skladovať piesok, ktorý sem vozili lode čistiace morské dno. Piesok sa hromadil a hromadil, až sa v roku 1929 z tohto miesta stala obľúbená pláž miestneho obyvateľstva. No a na pláž chodilo čoraz viac ľudí, až sa z tohto miesta vytvorilo známe rekreačné stredisko. Každoročne sa tu konajú turnaje v plážovom volejbale, a tiež  vychýrený Hietsu Beach Volley Tournament. Služby sú na pláži tiež na veľmi dobrej úrovni, nájdete tu šatne, sprchy, toalety, detské ihrisko, basketbalové ihrisko, a tiež kaviareň.

 

PLAVECKÝ ŠTADIÓN V HELSINKÁCH

Ide o veľmi obľúbený plavecký areál v celom Fínsku. Nájdete ho na ulici Hammarskjöldintie 5. Areál vznikol v roku 1940 a mal slúžiť olympijským hrám, ktoré sa tu však nakoniec nekonali. Avšak v roku 1952 dobehol stratené a privítal olympionikov počas letných olympijských hier. V súčasnosti ho v lete navštevuje viac než 5000 plavcov denne. Tých láka najmä plavecký bazén s dĺžkou 50 m a zimou sa v ňom isto triasť nebudete, je totiž vyhrievaný na 30 st. Celzia. Ďalšou atrakciou je skokanský bazén a samozrejme sa myslí aj na tých najmenších, pre ktorých je pripravený detský bazén aj celkom malý bazénik. Počas letnej sezóny sa tu možno užiť zábavu aj na tobogánoch, prípadne sa ísť vypotiť do sauny alebo poosilňovne. Vášnivý potápači sa tu môžu prihlásiť do potápačského klubu, iní si môžu zahrať volejbal, basketbal či stolný tenis, no a samozrejme sa tu dá posedieť i pri kávičke. Prístup do tohto areálu je bezbariérový. Kuriozitou je to, že sa tu vraj nemožno kúpať v bermudách, ale len v klasických plavkách. Ak také nemáte, radi vám ich tu požičajú.

 

NUUKSIO

Tento národný park isto očarí každého, nachádza sa tu množstvo útvarov zo skál, močarísk a lesov. Park leží asi 30 km od Helsínk v provincii Uusima Takýto únik do prírody mimo mesta je ľahko dostupný pre každého Helsinčana či návštevníka tohto mesta – jazdí sem mestská hromadná doprava. Park vznikol v roku 1994 a jeho rozloha je 42 km2. V parku sa možno schuti nadýchať čerstvého kyslíka produkovaného pôvodnou juhofínskou prírodou. Dá sa tu aj stanovať či kempovať, slúžia na to určené miesta. Kto zatúži po relaxe a úniku z betónovej džungle mesta, má na to jedinečnú príležitosť v tomto parku.

 

KAUPPATORI

Ide o trhovisko, ktoré sa nachádza pri pobreží fínskeho zálivu. Možno tu nakúpiť za lákavé ceny. Pochutiť si tu možno na lososovom steaku či sobom mäse. Ak si chcete domov priniesť nejaký suvenír, určite ho tu zoženiete, no a samozrejme dá sa tu zohnať aj fínska vodka.

 

KORKEASAARI

Skalnatý ostrov, na ktorom sa nachádza najväčšia fínska ZOO s rozlohou 22 ha. Z mestom ho spája most, ale dá sa sem dostať aj malým trajektom. ZOO je rozdelená do jednotlivých sekcií podľa pôvodných miest života zvierat vo voľnej prírode. ZOO je koncipovaná aj na rodinné pikniky a výlety, nachádza sa tu aj niekoľko reštaurácií. Obyvateľmi ZOO je viac ako 200 druhov zvierat a okrem nich tu nájdete aj približne 100 druhov rastlín. Viac informácií nájdete tu.

 

FINLANDIA – TALO (alebo FINLANDIA HALL)

V tejto hale sa koná najviac konferencií a koncertov. Vznikla v roku 1971 a jej autorom je Alvaro Aalto. Svoje sídlo v nej má aj helsinský filharmonický orchester – Helsinki Philharmonic Orchestra. Zakladateľom orchestra je Robert Kajanus a jeho vznik sa datuje rokom 1882.

 

PARKY V HELSINKÁCH

V Helsinkách sa nachádza niekoľko parkov. Najpopulárnejší je park KAIVOPUISTO, ktorý nájdete uprostred mesta. Iným parkom slúžiacim na stretnutia v lone zelene je park ESPLANADENPARK.

 

NOČNÝ ŽIVOT

Helsinki sú preslávené barovými reštauráciami. Je tu aj dostatok tanečných klubov a tanečné parkety sa dokonca nachádzajú aj v mnohých reštauráciách. Ak to počasie dovoľuje, Helsinčania si veľmi radi zatancujú aj pod holým nebom. V meste sa nachádza aj kasíno – Gran Casino.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Helsínk:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Helsinky Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 110,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent