Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-18:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 6926 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 6642 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 7324 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 7077 prečítaní
Atrakcie v Štokholme
Pridané dňa: | 6367 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Cestovanie a koronavírus: Čo na to európske nízkonákladovky?]
26.03.2020
Cestovanie a koronavírus: Čo na to európske nízkonákladovky?

Zmeny a obmedzenia neobišli ani európske nízkonákladové letecké spoločnosti.

viac
[Emirates ruší lety z Viedne]
23.03.2020
Emirates ruší lety z Viedne

Dubajská letecká spoločnosť ruší lety až do konca júna 2020.

viac
[Obmedzenia hlási už aj viedenský Schwechat]
19.03.2020
Obmedzenia hlási už aj viedenský Schwechat

Po vzoroch viacerých letísk aj viedenské letisko vstupuje do núdzového režimu.

viac
[Bratislavské letisko je do 27.3. zatvorené]
13.03.2020
Bratislavské letisko je do 27.3. zatvorené

Vzhľadom na situáciu okolo koronavírusu sa Letisko M. R. Štefánika rozhodlo urobiť potrebné opatrenia.

viac
[Aktuálne opatrenia na bratislavskom letisku]
10.03.2020
Aktuálne opatrenia na bratislavskom letisku

Pripraviť sa treba na zrušené lety, vypĺňanie dotazníkov či meranie teploty.

viac

Atrakcie v Helsinkách

LINNANMÄKI
LINNANMÄKI

Pri návšteve Helsínk sa môžete pozrieť na niekoľko zaujímavých miest, ktoré vám ozvláštnia pobyt v tomto meste a možno vďaka nim uvidíte toto mesto aj z iného uhla pohľadu

LINNANMÄKI

Linnanmäki je veľký zábavný park, kde si možno zdvihnúť adrenalín na niekoľkých horských dráhach. Viac o parku sa dočítate tu.

 

HEUREKA

Heureka je vedecko-zábavné centrum, kde sa hravou formou dozviete veľa zaujímavostí. Jeho súčasťou sú aj mnohé výstavy a 3D IMAX kino.

 

HIETANIEMI BEACH

Hietaniemi beach je pláž, ktorá sa teší popularite najmä počas letných mesiacov a nájdete ju neďaleko centra Helsínk v časti Tool. Ide o veľmi populárnu pláž v celom Fínsku. Neďaleko je cintorín s rovnakým názvom (Hietnaniemi), na ktorom našli miesto svojho posledného odpočinku významní fínski štátnici. Ide o piesočnú pláž. Ešte na začiatku 20. storočia toto miesto slúžilo ako skládka, neskôr sa tu začal skladovať piesok, ktorý sem vozili lode čistiace morské dno. Piesok sa hromadil a hromadil, až sa v roku 1929 z tohto miesta stala obľúbená pláž miestneho obyvateľstva. No a na pláž chodilo čoraz viac ľudí, až sa z tohto miesta vytvorilo známe rekreačné stredisko. Každoročne sa tu konajú turnaje v plážovom volejbale, a tiež  vychýrený Hietsu Beach Volley Tournament. Služby sú na pláži tiež na veľmi dobrej úrovni, nájdete tu šatne, sprchy, toalety, detské ihrisko, basketbalové ihrisko, a tiež kaviareň.

 

PLAVECKÝ ŠTADIÓN V HELSINKÁCH

Ide o veľmi obľúbený plavecký areál v celom Fínsku. Nájdete ho na ulici Hammarskjöldintie 5. Areál vznikol v roku 1940 a mal slúžiť olympijským hrám, ktoré sa tu však nakoniec nekonali. Avšak v roku 1952 dobehol stratené a privítal olympionikov počas letných olympijských hier. V súčasnosti ho v lete navštevuje viac než 5000 plavcov denne. Tých láka najmä plavecký bazén s dĺžkou 50 m a zimou sa v ňom isto triasť nebudete, je totiž vyhrievaný na 30 st. Celzia. Ďalšou atrakciou je skokanský bazén a samozrejme sa myslí aj na tých najmenších, pre ktorých je pripravený detský bazén aj celkom malý bazénik. Počas letnej sezóny sa tu možno užiť zábavu aj na tobogánoch, prípadne sa ísť vypotiť do sauny alebo poosilňovne. Vášnivý potápači sa tu môžu prihlásiť do potápačského klubu, iní si môžu zahrať volejbal, basketbal či stolný tenis, no a samozrejme sa tu dá posedieť i pri kávičke. Prístup do tohto areálu je bezbariérový. Kuriozitou je to, že sa tu vraj nemožno kúpať v bermudách, ale len v klasických plavkách. Ak také nemáte, radi vám ich tu požičajú.

 

NUUKSIO

Tento národný park isto očarí každého, nachádza sa tu množstvo útvarov zo skál, močarísk a lesov. Park leží asi 30 km od Helsínk v provincii Uusima Takýto únik do prírody mimo mesta je ľahko dostupný pre každého Helsinčana či návštevníka tohto mesta – jazdí sem mestská hromadná doprava. Park vznikol v roku 1994 a jeho rozloha je 42 km2. V parku sa možno schuti nadýchať čerstvého kyslíka produkovaného pôvodnou juhofínskou prírodou. Dá sa tu aj stanovať či kempovať, slúžia na to určené miesta. Kto zatúži po relaxe a úniku z betónovej džungle mesta, má na to jedinečnú príležitosť v tomto parku.

 

KAUPPATORI

Ide o trhovisko, ktoré sa nachádza pri pobreží fínskeho zálivu. Možno tu nakúpiť za lákavé ceny. Pochutiť si tu možno na lososovom steaku či sobom mäse. Ak si chcete domov priniesť nejaký suvenír, určite ho tu zoženiete, no a samozrejme dá sa tu zohnať aj fínska vodka.

 

KORKEASAARI

Skalnatý ostrov, na ktorom sa nachádza najväčšia fínska ZOO s rozlohou 22 ha. Z mestom ho spája most, ale dá sa sem dostať aj malým trajektom. ZOO je rozdelená do jednotlivých sekcií podľa pôvodných miest života zvierat vo voľnej prírode. ZOO je koncipovaná aj na rodinné pikniky a výlety, nachádza sa tu aj niekoľko reštaurácií. Obyvateľmi ZOO je viac ako 200 druhov zvierat a okrem nich tu nájdete aj približne 100 druhov rastlín. Viac informácií nájdete tu.

 

FINLANDIA – TALO (alebo FINLANDIA HALL)

V tejto hale sa koná najviac konferencií a koncertov. Vznikla v roku 1971 a jej autorom je Alvaro Aalto. Svoje sídlo v nej má aj helsinský filharmonický orchester – Helsinki Philharmonic Orchestra. Zakladateľom orchestra je Robert Kajanus a jeho vznik sa datuje rokom 1882.

 

PARKY V HELSINKÁCH

V Helsinkách sa nachádza niekoľko parkov. Najpopulárnejší je park KAIVOPUISTO, ktorý nájdete uprostred mesta. Iným parkom slúžiacim na stretnutia v lone zelene je park ESPLANADENPARK.

 

NOČNÝ ŽIVOT

Helsinki sú preslávené barovými reštauráciami. Je tu aj dostatok tanečných klubov a tanečné parkety sa dokonca nachádzajú aj v mnohých reštauráciách. Ak to počasie dovoľuje, Helsinčania si veľmi radi zatancujú aj pod holým nebom. V meste sa nachádza aj kasíno – Gran Casino.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Helsínk:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Helsinky Viedeň [obojsmerná letenka] Lauda 95,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent