Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 7255 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 6941 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 7621 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 7459 prečítaní
Atrakcie v Štokholme
Pridané dňa: | 6664 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti]
14.01.2021
Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti

Komerčné lietanie vzniklo ešte pred druhou svetovou vojnou, výraznejšie rozmáhať sa však začalo až po nej. Považované bolo za exkluzívnu formu prepravy a nieslo sa najmä v znamení luxusu. V 50. a 60. rokoch zažívalo svoj zlatý vek, lietať sa vtedy začalo aj do exotickejších destinácií. A ako si lietanie užívali samotní cestujúci? Prezradíme vám v našom článku.

viac
[Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu]
07.01.2021
Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu

Pravdepodobne sa už čoskoro dočkáme novinky, ktorá nám opätovne uľahčí slobodné cestovanie po celom svete. Reč je o mobilnej aplikácii, ktorá by obsahovala informácie o tom, či ste zaočkovaní proti COVID-19, prípadne ste koronavírus už prekonali alebo máte aktuálny negatívny test. Platnosť preukazu by sa mohla okrem cestovania vzťahovať napríklad aj na návštevu kultúrnych a športových podujatí.

viac
[Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?]
08.12.2020
Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?

Chystáte sa do zahraničia? Potvrdenie o negatívnom výsledku testu na COVID-19, ktoré budete pri svojej ceste potrebovať, vám však v slovenskom jazyku vo väčšine krajín sveta neakceptujú. Preto vám odporúčame nechať si ho vyhotoviť v angličtine. Ako na to?

viac
[Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady]
23.11.2020
Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady

Nové letecké spojenie na trase Budapešť - Hurghada otvára ešte túto zimnú sezónu letecká spoločnosť Egyptair. Prvý let je naplánovaný na 28. novembra 2020, pričom nová linka do Egypta bude premávať až do 27. marca 2021. O tejto novinke informovali egyptské aerolinky prostredníctvom tlačovej správy.

viac
[Bezpečná dovolenka na exotickom Zanzibare s letenkami za akciové ceny]
12.11.2020
Bezpečná dovolenka na exotickom Zanzibare s letenkami za akciové ceny

Azúrové more, nádherné pláže s jemným bielym pieskom, exotická vegetácia či omamná vôňa korenia. Aj takto by sa dal opísať Zanzibar - ostrov ležiaci pri juhovýchodnom pobreží Afriky. Je ideálnou destináciou práve na dovolenku počas zimy, teraz navyše extra výhodnú aj vďaka letenkám na Zanzibar za akciové ceny.

viac

Atrakcie v Helsinkách

LINNANMÄKI
LINNANMÄKI

Pri návšteve Helsínk sa môžete pozrieť na niekoľko zaujímavých miest, ktoré vám ozvláštnia pobyt v tomto meste a možno vďaka nim uvidíte toto mesto aj z iného uhla pohľadu

LINNANMÄKI

Linnanmäki je veľký zábavný park, kde si možno zdvihnúť adrenalín na niekoľkých horských dráhach. Viac o parku sa dočítate tu.

 

HEUREKA

Heureka je vedecko-zábavné centrum, kde sa hravou formou dozviete veľa zaujímavostí. Jeho súčasťou sú aj mnohé výstavy a 3D IMAX kino.

 

HIETANIEMI BEACH

Hietaniemi beach je pláž, ktorá sa teší popularite najmä počas letných mesiacov a nájdete ju neďaleko centra Helsínk v časti Tool. Ide o veľmi populárnu pláž v celom Fínsku. Neďaleko je cintorín s rovnakým názvom (Hietnaniemi), na ktorom našli miesto svojho posledného odpočinku významní fínski štátnici. Ide o piesočnú pláž. Ešte na začiatku 20. storočia toto miesto slúžilo ako skládka, neskôr sa tu začal skladovať piesok, ktorý sem vozili lode čistiace morské dno. Piesok sa hromadil a hromadil, až sa v roku 1929 z tohto miesta stala obľúbená pláž miestneho obyvateľstva. No a na pláž chodilo čoraz viac ľudí, až sa z tohto miesta vytvorilo známe rekreačné stredisko. Každoročne sa tu konajú turnaje v plážovom volejbale, a tiež  vychýrený Hietsu Beach Volley Tournament. Služby sú na pláži tiež na veľmi dobrej úrovni, nájdete tu šatne, sprchy, toalety, detské ihrisko, basketbalové ihrisko, a tiež kaviareň.

 

PLAVECKÝ ŠTADIÓN V HELSINKÁCH

Ide o veľmi obľúbený plavecký areál v celom Fínsku. Nájdete ho na ulici Hammarskjöldintie 5. Areál vznikol v roku 1940 a mal slúžiť olympijským hrám, ktoré sa tu však nakoniec nekonali. Avšak v roku 1952 dobehol stratené a privítal olympionikov počas letných olympijských hier. V súčasnosti ho v lete navštevuje viac než 5000 plavcov denne. Tých láka najmä plavecký bazén s dĺžkou 50 m a zimou sa v ňom isto triasť nebudete, je totiž vyhrievaný na 30 st. Celzia. Ďalšou atrakciou je skokanský bazén a samozrejme sa myslí aj na tých najmenších, pre ktorých je pripravený detský bazén aj celkom malý bazénik. Počas letnej sezóny sa tu možno užiť zábavu aj na tobogánoch, prípadne sa ísť vypotiť do sauny alebo poosilňovne. Vášnivý potápači sa tu môžu prihlásiť do potápačského klubu, iní si môžu zahrať volejbal, basketbal či stolný tenis, no a samozrejme sa tu dá posedieť i pri kávičke. Prístup do tohto areálu je bezbariérový. Kuriozitou je to, že sa tu vraj nemožno kúpať v bermudách, ale len v klasických plavkách. Ak také nemáte, radi vám ich tu požičajú.

 

NUUKSIO

Tento národný park isto očarí každého, nachádza sa tu množstvo útvarov zo skál, močarísk a lesov. Park leží asi 30 km od Helsínk v provincii Uusima Takýto únik do prírody mimo mesta je ľahko dostupný pre každého Helsinčana či návštevníka tohto mesta – jazdí sem mestská hromadná doprava. Park vznikol v roku 1994 a jeho rozloha je 42 km2. V parku sa možno schuti nadýchať čerstvého kyslíka produkovaného pôvodnou juhofínskou prírodou. Dá sa tu aj stanovať či kempovať, slúžia na to určené miesta. Kto zatúži po relaxe a úniku z betónovej džungle mesta, má na to jedinečnú príležitosť v tomto parku.

 

KAUPPATORI

Ide o trhovisko, ktoré sa nachádza pri pobreží fínskeho zálivu. Možno tu nakúpiť za lákavé ceny. Pochutiť si tu možno na lososovom steaku či sobom mäse. Ak si chcete domov priniesť nejaký suvenír, určite ho tu zoženiete, no a samozrejme dá sa tu zohnať aj fínska vodka.

 

KORKEASAARI

Skalnatý ostrov, na ktorom sa nachádza najväčšia fínska ZOO s rozlohou 22 ha. Z mestom ho spája most, ale dá sa sem dostať aj malým trajektom. ZOO je rozdelená do jednotlivých sekcií podľa pôvodných miest života zvierat vo voľnej prírode. ZOO je koncipovaná aj na rodinné pikniky a výlety, nachádza sa tu aj niekoľko reštaurácií. Obyvateľmi ZOO je viac ako 200 druhov zvierat a okrem nich tu nájdete aj približne 100 druhov rastlín. Viac informácií nájdete tu.

 

FINLANDIA – TALO (alebo FINLANDIA HALL)

V tejto hale sa koná najviac konferencií a koncertov. Vznikla v roku 1971 a jej autorom je Alvaro Aalto. Svoje sídlo v nej má aj helsinský filharmonický orchester – Helsinki Philharmonic Orchestra. Zakladateľom orchestra je Robert Kajanus a jeho vznik sa datuje rokom 1882.

 

PARKY V HELSINKÁCH

V Helsinkách sa nachádza niekoľko parkov. Najpopulárnejší je park KAIVOPUISTO, ktorý nájdete uprostred mesta. Iným parkom slúžiacim na stretnutia v lone zelene je park ESPLANADENPARK.

 

NOČNÝ ŽIVOT

Helsinki sú preslávené barovými reštauráciami. Je tu aj dostatok tanečných klubov a tanečné parkety sa dokonca nachádzajú aj v mnohých reštauráciách. Ak to počasie dovoľuje, Helsinčania si veľmi radi zatancujú aj pod holým nebom. V meste sa nachádza aj kasíno – Gran Casino.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Helsínk:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent